Mobil applikáció fejlesztés
Nézzük kik állnak versenyben a platformok területén:
- iOS – Apple
- Windows Mobile – Microsoft
- Android – Google
Manapság a megfelelő mobil applikáció fejlesztés elengedhetetlen minden cég számára. Az okostelefonok elterjedésének köszönhetően jelentősen megváltozott az internetezők eszközhasználati szokása. A felhasználók nagyobb része már nem a hagyományos asztali számítógépen böngészik az internetet, hanem mobilon. Aki nem követő az új trendeket rengeteg potenciális érdeklődőt tud veszíteni a nem megfelelően optimalizált weboldaláról. A mobil applikációk nem feltétlen webes megjelenésűek, hanem kifejezetten mobil optimalizált szoftverek.
Technológia bemutatása
Cross-Platform fejlesztés
Köszönhetően a gyors mobilos technológiai fejlődésnek, már nem kifejezetten szükséges Java vagy Swift alapú alkalmazásokat fejleszteni, ugyanis elérhetővé váltak olyan technológiák, melynek segítségével a modern frontend framework-ben megírt alkalmazások mobilos alkalmazásokká alakíthatóak. Így lényegében egyetlen platformra szükséges a fő funkciókat megírni, majd ebből lehetséges Android, iOS, Windows, Linux és Mac környezetre is natívvá alakított alkalmazásokat kiadni.
Ezek az alkalmazások ugyan olyan élményt adnak, mint a hagyományosan fejlesztettek. Ugyan úgy feltölthetőek az alkalmazás boltokba, a felhasználók észre sem veszik a különbséget. A legtöbb modern alkalmazást már így készítik a fejlesztők, jó példa erre az Instagram, a Discord, a Bloomberg vagy éppen a Coinbase Pro.
Milyen programnyelvekben készülnek az alkalmazások?
Az alkalmazások frontend fejlesztéséhez a hagyományos módszereket használjuk, kiegészítve a jQuery, Bootstrap könyvtárakkal.
Backend fejlesztés során leginkább a PHP-ra támaszkodunk, de projektjeink között számos egyéb nyelveken fejlesztettünk már. Vue-ban frontend és backend oldalról is alapos tapasztalatot szereztünk, adatbázis kiszolgálók közül a MySQL és a mongoDB is egyaránt népszerű projektjeink között.
Próbáld ki még ma mobil applikáció fejlesztési szolgáltatásunkat.
Kategorizálva:
A cikket írta:stilldesign